در قسمت قبل اطلاعاتی از رنگ ها و خواص آنها پیدا کردیم و مشاهده کردیم که از چه سیستم های رنگی برای انتخاب رنگ استفاده کنیم.

در این قسمت قصد داریم ابزارهای رایگان و مناسب جهت ایجاد پالت رنگی و انتخاب رنگ را معرفی کنیم.

 

ابزار ColorHexa

سایت: https://www.colorhexa.com

از نظر فنی این ابزار یک تولیدکننده پالت رنگی محسوب نمی شود. در عوض، یک کتابخانه اطلاعاتی در مورد همه رنگ ها با ایده های گرادینت پیشنهادی، سایه های مربوطه و ده ها کد رنگی (مانند hex،RGB،CMYK،HSL و … ) است.

در مقایسه با ColorHexa هرگز فهرست کامل تری در مورد اطلاعات مربوط به رنگ ها را نخواهید یافت. این مورد برای همه طراحان از جمله طراحان وب بسیار مفید است و مکان مناسبی برای شروع تحقیق رنگ در پروژه های شما است.

تصویر

 

ابزار colors.css

اگر در زمینه روانشناسی رنگ تحقیقاتی انجام دهید، خواهید دانست که چگونه رنگ های مختلف در کنار هم قرار گرفته و چه احساساتی را منتقل می کنند.

هر مرورگر رنگ های پیش فرضی دارند که اغلب زننده هستند و عموما هم با نام مربوط به خود تعریف می شوند. این کتابخانه این مشکل را برطرف می کند.

colors.css یک کتابخانه CSS رایگان است که پالت رنگ پیش فرض را مجددا تنظیم می کند.

این بدان معنی است که شما می توانید از نام های رنگی پیشفرض مرورگرها مانند آبی و قرمز با ارزش های کاملا متفاوتی استفاده کنید.

در واقع اگر وقتی که از کد رنگ Red برای فراخوانی رنگ قرمز در مرورگر استفاده می کنید و رنگ زننده ای را مرورگر نمایش می دهد، این کتابخانه CSS این رنگ ها را زیباتر نشان می دهد.

تصویر

 

ابزار ColorPick Eyedropper

سایت: https://eyedropper.org

انتقال رنگ های مورد علاقه از سایت دیگران به فایلهای CSS سایت خود دشوار است. شما می توانید از قسمت DevTools مرورگر کروم استفاده کنید، اما در این روش برای انتخاب رنگ های hex نیاز به کد دارید.

به جای این کارها می توانید از افزونه مرورگر کروم به نام Eyedropper ColorPick برای این مرورگر ساخته شده استفاده کنید که منحصر است.

شما کافی است تنها بر روی افزونه کلیک کنید، و سپس موس را روی هر رنگی ببرید که تمایل به مطالعه آن دارید. با این کار کد کامل رنگ hex و امکان کپی آن برای شما فراهم می شود تا بتوانید آن را در کلیپ بورد خود کپی کنید.

تصویر

 

ابزار Coolors

سایت: https://coolors.co

سایت Coolors یک مولد بزرگ ایجاد طرح رنگ است. شما می توانید ده ها مولد بیابید.

همچنین می توانید این مورد را به عنوان یک افزونه کروم یا حتی به عنوان یک برنامه سفارشی iOS برای گوشی همراه خود دریافت کنید.

در حقیقت ارزش واقعی آن بدین شکل است به صورت خودکار پالت های رنگی را ایجاد می کند.سپس شما می توانید رنگ ها را با هم مخلوط کرده و مطابقت دهید، تنظیمات را تغییر دهید، آنها را برای کور رنگی تنظیم کنید و برنامه های خود را بر اساس معیارهای خاصی شخصی سازی کنید.

نکته مهم دیگر در خصوص Coolors این است که یادگیری آن بسیار ساده است.

در این سایت می توانید تصویر موردنظر خود را آپلود کرده تا برای شما پالت رنگی ایجاد کند.

این سایت دارای ابزار تست کوررنگی است و کمک کننده در انتخاب رنگ ها است.

ویژگی دیگر این سایت امکان شخصی سازی رنگ های پیشنهاد شده است. شما می توانید مقدار hue, saturation, brightness و temperature تغییر دهید.

بخش دیگری در این سایت تحت عنوان explore وجود دارد که پالت های رنگی که توسط دیگران ساخته شده را معرفی می کند. شما می توانید بر روی پالت رنگی موردنظر کلیک کرده،از کد رنگ ها معرفی شده استفاده کرده و در صورت علاقه از آن خروجی با پسوند
png,svg,pdf و … بگیرید.

تصویر

 

ابزار Palettte App

سایت: https://palettte.app

این ابزار ابزار ویرایش و بازسازی رنگ است و این امکان را به شما می دهد تا پالت های رنگی خاصی بسازید. همچنین می توانید پالت های رنگی موجود را توسعه داده، تحلیل و ویرایش کنید.

تصویر

 

ابزار Material UI Colors

سایت: https://materialui.co

با یک جستجوی سریع درGoogle، دسته ای از ابزار های متریال دیزاین را در وب خواهید یافت.

تعداد آنها به نظر نامحدود بوده و بسیاری از آنها به سبک های رنگی متکی هستند که معمولا در اپلیکیشن های اندروید یافت می شوند.

با استفاده از وب اپلیکیشن Material UI Colors می توانید طرح های رنگی فوق العاده ای پیدا کنید که با دستورالعمل های Google مطابقت داشته باشند.

به راحتی می توانید Tint تمام رنگ ها را با استفاده از کشوی موجود در گوشه باال سمت چپ صفحه تغییر دهید، یا انتخاب های خود را تصادفی کنید.

همچنین بسته به فرمت دلخواه، می توانید بین کدهای hex و RGB جابجا شوید. این مورد یک اپلیکیشن عالی برای دوستداران متریال دیزاین است.

تصویر

 

ابزار Color Supply

سایت: https://colorsupplyyy.com

وب سایت Color Supply بسیار بی نظیر و در عین حال بسیار عجیب است و مجموعه ای از ابزارهای رنگی جالب برای تطبیق طرح های رنگی و انتخاب پیش زمینه و پس زمینه را فراهم می کند.

به علاوه روش های مختلفی برای مقایسه ظاهر این رنگ ها در یک صفحه را به شما ارائه می کند. اما این ابزار هدف یا راهنمای خاصی ندارد و مانند یک مولد طرح رنگ عمل می کند که فقط در حین کار کردن، آن را فرا خواهید گرفت.

نتیجه آن تولید رنگ های مختلف با کدهای hex در پایین صفحه است. به علاوه به شما نشان می دهد که این رنگ ها چگونه در یک گرادینت، نماد و یا متن کارایی دارند.این مورد ابزار خوبی است، اما یادگیری آن کمی مشکل است.

در این سایت علاوه بر انتخاب سیستم رنگی،به شما رنگ هایی را جهت استفاده معرفی می ‌کند.

در کنار معرفی، رنگ های انتخابی را بر روی آبجکت های مختلف نمایش میدهد تا شما ترکیب رنگ ها در آبجکت های نمونه به خوبی مشاهده کنید.

این سایت نیز امکان آپلود تصویر جهت تولید پالت رنگی را به شما می‌ دهد.

تصویر

 

ابزار Color Safe

سایت: http://colorsafe.co

یک اپلیکیشن وب رایگان است که می تواند انتخاب های شما در زمینه پالت رنگ را آزمایش کند.

شما از میان مجموعه ای کوچک از فونت ها و اندازه ها انتخاب خود را انجام داده و سپس رنگ دلخواه برای پیش زمینه و پس زمینه خود را انتخاب خواهید کرد.

پس از آن یک رتبه بندی پیشنهادی به همراه پیشنهاداتی در مورد نحوه بهبود انتخاب های رنگی خود دریافت می کنید.

این مورد ابزار بسیار خوبی برای افرادی است که نگران دسترسی در وب هستند.

تصویر

 

ابزار Color Hunt

سایت: https://colorhunt.co

اگر به دنبال یک گالری کاربرمحور شامل طرح های رنگی هستید، نگاهی به Color Hunt بیندازید.

این پروژه رایگان چند سال قبل به بهره برداری رسید و همچنان منبعی الهام بخش در زمینه طراحی است. افراد طرح رنگ های خود را به این سایت ارسال کرده، سپس دیگران به این طرح ها رأی می دهند.

می توانید بر اساس جدیدترین یا محبوب ترین طرح ها، آنها را مرتب کنید و حتی به موارد دلخواه خود رأی دهید.

این مورد یک وب اپلیکیشن بسیار ساده است، بنابراین در آن انتظار ویژگی های بیش از حد را نداشته باشید. این فقط یک روش ساده برای بررسی بصری انواع مختلف پالت های رنگی به صورت همزمان است.

این سایت بیشتر معرفی کننده پالت های رنگی براساس محبوب بودن،جدیدترین ها و ترندها است. می توانید با هاور کردن روی هر رنگ آن را کپی و استفاده کنید.

تصویر

 

ابزار Open Color

سایت: https://yeun.github.io

به دنبال ابزاری می گردید که سازگاری بیشتری با وب داشته باشد؟ پس از کتابخانه Open Color دیدن کنید.

این ابزار یک مجموعه گسترده از پالت های رنگی ایجاد شده بر اساس قابلیت دسترسی و پشتیبانی از مرورگر را برای شما فراهم می آورد.

تصویر

 

ابزار HTML Color Codes

سایت: https://htmlcolorcodes.com

یکی دیگر از ابزارهایی که به شما امکان می دهد انواع مختلف کد های CSS/HTML را برای انتخاب گزینه های رنگ مناسب خود از این برنامه به دست آورید.

شما می توانید هر رنگی را که می خواهید جستجو کنید یا طبق پیشنهاد های رنگی این ابزار عمل کنید.

بعلاوه این اپلیکیشن حاوی ابزاری برای تولید پالت های رنگی است که شما می توانید آن را به عنوان یک فایل Swatch Adobe دانلود کنید.

اجازه ندهید نام این ابزار شما را فریب دهد. این برنامه هدفی بیش از تولید کد رنگ برای HTML دارد.

این مورد یک ابزار فوق العاده برای انواع مختلف طراحان دیجیتال است که خواهان دسترسی آسان به کدهای رنگی و پالت هایی با قابلیت استفاده مجدد هستند.

تصویر

 

ابزار Adobe Color CC

سایت: https://color.adobe.com

نام قدیم آن Adobe Kuler است.این ابزار یک ابزار رایگان است.در این ابزار می توان رنگ خود را طراحی و ذخیره سازی کرد.

این ابزار باعث راحتی کار کاربران می شود.در یک طرح می توان از ۵ رنگ مختلف پشتیبانی کرد.

راه دیگر تولید رنگ ارسال تصویر و دریافت رنگ موردنظر است.

در این سایت نیز شما دارای ابزارهای مختلفی جهت ساخت پالت رنگی هستید.

میتوانید تصویر خود را آپلود کنید و پالت رنگی خود را از روی آن بسازید. این سایت نیز دارای ابزار ارائه پیشنهادی رنگ به کاربران است.

امکان دیگر این برنامه این است که شما می توانید وارد حساب کاربری خود شده پالت رنگی خود را ذخیره کنید و در برنامه های گرافیکی مانند فتوشاپ و… از آنها استفاده نمایید.

تصویر

 

ابزار color.method

سایت: https://color.method.ac

این ابزار در قالب یک بازی رنگ ساخته شده است و شما می توانید در مراحل مختلف براساس حالت های مختلف رنگ ها را در مدت زمان مشخص تشخیص دهید و در آخر نتیجه و وضعیت کوررنگی چشمان خود را بررسی نمائید.

تصویر

 

ابزار colormind.io

سایت: http://colormind.io/

در این سایت میتوانید پالت رنگی خود را تولید و شخصی سازی کنید. یکی دیگر از امکانات این سایت امکان مشاهده آنلاین رنگ های پالت رنگی خود در قالب یک سایت است. با مشاهده رنگها متوجه خواهید شد که رنگ انتخابی شما مناسب است یا نیست.

برای استفاده در بخش menu به صفحه templates مراجعه کنید. در حال حاضر دو نوع سایت جهت تست رنگ وجود دارد.

تصویر

 

ابزار palette.site

سایت: https://palette.site/

این سایت دارای افزونه مناسب در مرورگر‌ کروم،فایرفاکس و سافاری است. با نصب این افزونه میتوانید بصورت آنلاین پلت های رنگی از سایت موردنظر را بدست بیاورید.

تصویر

دیدگاه خود را بیان کنید

این ایمیل برای عموم منتشر نمی شود