در این ویدیو آموزش نوردهی دورنگ در فتوشاپ را یاد بگیریم.

قبل از هرچیز اجازه دهید درباره مفهوم نوردهی دورنگ کمی توضیح دهیم. حتماً در اینترنت تصاویری را دیده اید که گویی هنگام عکس برداری یک منبع نور رنگی در آن وجود داشته است. همه ما عکس هایی گرفته ایم که به طور مثال زیر نور چراغ های رنگی گرفته شده اند و هایلایت های رنگی روی بخش هایی از صورت مشخص هستند. به چنین حالتی نور رنگی می گوییم.

اگر بخواهید روی کل یک عکس نور رنگی داشته باشد، یک روش ساده این است که یک لایه رنگی بسازید، مُد رنگی آن را تغییر دهید و بسته به میزان و شدت نوری که مدنظرتان است، Opacity یا شفافیت آن لایه را کم و زیاد کنید.

اما اگر بخواهید بخشی از تصویر یک نور رنگی و بخشی دیگر رنگ دیگری داشته باشد، باید این کار را دوبار انجام دهید. معمولاً تکنیک نوردهی دو رنگ را با دو رنگ متضاد مانند آبی و قرمز (و تونالیته های آنها) انجام می دهند. رنگ گرمتر مانند قرمز یا صورتی را روی بخش های هایلایت تصویر و رنگ های سرد مانند آبی را روی قسمت های shadow به کار می برند. در این شرایط مُد ادغام لایه یا Blending mode آنها با هم متفاوت خواهد بود.

برای اینکه رنگ های روشن روی تصویر خوب بنشینند باید مُد ادغام لایه را روی color یا hue قرار دهید. اما برای رنگ های تیره و با کنتراست، باید از مُد Overlay استفاده کنید. جزئیات این مراحل را به صورت ویدیویی می توانید در آموزش زیر ببینید.

دیدگاه خود را بیان کنید

این ایمیل برای عموم منتشر نمی شود